Kalender aanbevolen tochten

 Hierna volgt een lijst van wandeltochten. De voorkeur gaat uit naar wandelingen van bevriende- en burenclubs.
Een (tweede) dagtocht, die slechts na een langere rijafstand te bereiken is, wordt enkel vermeld met verwijzing naar de bladzijde in de Walking.
1 Dag en datum. 
2 Naam van de organisator, naam van de tocht en startplaats.
3 Afstanden en vertrekmogelijkheden. Respecteer vooral het startuur.

 

1 2 3
Zondag 01.07 CSC Lierde
Zomertocht
O.C. De Lier
Nieuwstraat 21, St-Maria-Lierde
6-12-18-24-32 km
van 06u30 tot 15 uur
Zondag 01.07 BUSREIS WSV Holsbeek vzw
Vakantietocht
Voetbalkantine VK Holsbeek
Verhaegenstraat, Holsbeek
4-6-12-20-26 km
van 07 tot 15 uur
woensdag 04.07 Padstappers
Drie-Provinciën-tocht
Zaal Poreel
Poreel 16, 1540 Bever
5-7-12-16-22-26-32 km
van 07u30 tot 15 uur
Vrijdag 06.07 Comité 2000
Vakantieavondwandeling
School KBO Ename
M. Van Torhoutstraat 190, Ename
6-12 km
Van 16 tot 19u30
Zaterdag 07.07 Wandelclub Natuurvrienden Deinze
Dreventocht
Zaal Oud Gemeentehuis
Xavier De Cocklaan 5, Deurle
6-10-15-20 km
Van 06u30 tot 15 uur
Zaterdag 07.07 Les Trouvères Club De Marche
Promenade au Pays de Quintine
Ecole Communale
Rue de Vieux Moulin 4, Wodecq
4-7-14-25-43-50 km
van 06 tot 15 uur
Zondag 08.07 WSV De Kadees vzw
Affligem Abdijbieren Classic
Zaal Café bij Ingrid
Meldert Dorp 35, Meldert – Aalst
6-10-15-20-27 km
van 07 tot 15 uur
Zondag 08.07 WSV De Lachende Wandelaars
Guldensporentochten
Gemeentezaal
Wingenestraat 12, Aalter
4-6-9-12-18-24-30 km
van 07 tot 15 uur
DINSDAG 10.07 – GROEPSWANDELING VOOR CLUBLEDEN
SAMENKOMST Cafe El Faro (top Bosberg) – Heirbaan 135 – GALMAARDEN
Woensdag 11.07 De IJsbrekers Haaltert
Tocht der Franschmannen
Basisschool Molenveld
Molenstraat 33, Denderhoutem
6–13–20 km
van 06 tot 15 uur
Zaterdag 14.07 OOSTVLAAMSE BIERGORDEL Hanske De Krijger Oudenaarde 
Adriaan Brouwertochten 
Sint-Bernarduscollege 
Hoogstraat 30, Oudenaarde 
7-10-15-21-28-35-42-50 km 
van 06 tot 15 uur 
Zondag 15.07 De Marktrotters Herne
Urbanustochten
Zaal Willem Tell
Hernestraat 5, Tollembeek
4-6-10-15-22-32 km
van 07 tot 15 uur
Zondag 15.07 De Trekvogels Boekhoute vzw
Twee Landentocht
Voetbalkantine De Klauwaarts
Beekstraat 37a, Bassevelde
6-12-18-20-24-32 km
van 07 tot 15 uur
Woensdag 18.07 Egmont Zottegem
Dauw- en midweektocht
O.C. Erwetegem
Smissenhoek, Erwetegem
7-10-14-18-21-28 km
van 07 tot 17 uur
Vrijdag 20.07 De Kruishoutem Trotters
Lozerdorptocht
Parochiaal Centrum Della Faille
Ouwegemsesteenweg 259, Kruishoutem
6-12-18-24 km
van 07 tot 15 uur
Zaterdag 21.07 Florastappers Gent
Zomertocht
Patrokring
K. Astridlaan 24, Bottelare
7-10-14-21-30-50 km
van 06 tot 15 uur
Zondag 22.07 Dorpscomité Bogaarden
Bumkestochten
‘t Schoolhuys Bogaarden
Ring 1, Bogaarden
6-9-12-16-20-25 km
van 06u30 tot 14 uur
Zordag 22.07 WSV Land van Rhode vzw
Midzomertochten
OC Oordegem
Oordegemdorp 29, Oordegem
6-10-14-18-21 km
van 07 tot 15 uur
Woensdag 25.07 Omloop Kluisbergen
Zomerwandeling
Parochiezaal Berchem
Kloosterstraat 35, Berchem
5-14-19-24 km
van 07 tot 15 uur
Zaterdag 28.07 BUSREIS Wanderfalken Weywertz
Internationale Sommerwanderung
Skihütte
Im Himmelchen 12, Bütgenbach
4-6-10-13-20-25-30 km
van 6u30 tot 14 uur
Zondag 29.07 Everbeekse Wandeltochten
Everbeekse Wandeltochten
Buurthuis Cordenuit
Cordenuitstraat, Everbeek
6-12-18-24-30km
van 07 tot 15 uur
Zondag 29.07 Halfoogstvrienden Bellingen
Taalgrenswandeling Pajottenland
Tent Halfoogstfeesten
Hondzochtstraat 8, Bellingen
7-10-15-20-25-32-42-50-60 km
van 07 tot15 uur
Zondag 29.07 Denderklokjes Lebbeke
Dender- en Scheldetocht
CC De Biekorf
Stationstraat 23, Lebbeke
6-12-18-24-32-42 km
van 07 tot 15 uur
Vrijdag 03.08 De Lachende Wandelaars Aalter
Rondom Bellem
Gemeentelijke feestzaal
Bellemdorpweg 1, Bellem
4-6-9-12-15 km
van 13 tot 18 uur
Zaterdag 04.08 PRIORTOCHT OOSTVLAAMSE BIERGORDEL PADSTAPPERS 
ZOMER-, ADRIAANSTOCHT 
Vrije Basisschool 
Zikastraat 66, Moerbeke 
7-10-14-18-22-26-32-50 km 
van 07 tot 15 uur 
50 km van 6 tot 9 uur 
Zondag 05.08 Les Vaillants Acrenois
Marche du Pays des Guimauves
Foyer Notre- Dame
Rue Bonne Nuit, Deux-Acren
6-12-20-30-42 km
van 06u30 tot 15 uur
Zondag 05.08 Reigerstappers Vinderhoute
Kastelentocht – Herdenking E. Bakeland
Gemeentelijk Sportcentrum
Neerstraat 37, Vinderhoute
6-9-13-16-20-28 km
van 07 tot 15 uur
Zondag 05.08 WNZB Knokke-Heist
Zwintocht
Schuttersplein Stadion Olivier
Jan Devischstraat 2, Knokke-Heist
6-10-15-21-32 km
van 08 tot 14u30
Woensdag 08.08 Egmont Zottegem
Midweektocht
De Gilde
Smissenhoek 48, Erwetegem
7-10-14-18-21 km
van 08 tot 17 uur
Vrijdag 10.08 VZW Dodentocht – Kadee
100 km Dodentocht
Tent
Kardinaal Cardijnplein, Bornem
100 km
Start om 21 uur
Zaterdag 11.08 Postiljon Merelbeke
Kalkense Meersentocht
Zaal Skala
Colmanstraat 51, Kalken
4-7-12-18-24-30 km
van 07u30 tot 15 uur
Zondag 12.08 Lennikse Windheren
Lennikse Feestentocht
Gemeenteschool ’t Rakkertje
H. Ghijselenstraat 19, Lennik
6-10-12-16-20-25-32 km
van 07 tot 15 uur
Zondag 12.08 Hanske De Krijger Oudenaarde
Ronde van Vlaanderen voor wandelaars
Evenementenhall De Qubus
Lindestraat 45, Oudenaarde
6-9-15-21-27-35-42 km
van 06u30 tot 15 uur
DINSDAG 14.08 – GROEPSWANDELING VOOR CLUBLEDEN + BBQ
SAMENKOMST Zaal Cordenuit – Cordenuitstraat – Everbeek
Zie artikel over de dinsdagtochten
Woensdag 15.08 Land van Rhode
Oogsttocht
den amb8
Lange Ambachtstraat 42, Oosterzele
6-10-14-18-21 km
van 07 tot 15 uur
woensdag 15.08 BUSREIS Tongerse Wandelvrienden 
Eburonentocht 
Dienstencentrum ‘De Piepel’ 
Dijkstraat 118, 3700 Tongeren. 
4-6-9-12-15-19-25-32 km 
van 07 tot 15 uur 
Zaterdag 18.08 De Pajotten Hekelgem
Abdijtocht
Gasthof d’Oude Brouwerij
Abdijstraat 6, Affligem
6-12-18 km
van 07 tot 15 uur
Zondag 19.08 Horizon Opwijk
Rondom Opwijk
Refter VKO
Karenveldstraat 23, Opwijk
6-12-18-25-31 km
van 07u30 tot 15 uur
Zondag 19.08 De Chatons Ronse
Hoogzomermuseumtocht
KSO Glorieux
Glorieuxlaan 30, 9600 Ronse.
6-10-14-21km
van 07 tot 15 uur
Zondag 19.08 De Molenstappers Ruiselede
Kermistocht – West-Vlaanderen Wandelt
Zaal voor sport en spel
Tieltstraat 46a, Ruiselede
4-6-9-12-15-20-25-30-35 km
van 07 tot 15 uur
Woensdag 22.08 Burchtstappers Herzele
Midweekse zomertocht
Sint-Katharinazaal
Bergestraat 7, Steenhuize-Wijnhuize
4-7-10-15-23 km
van 08 tot 15 uur
Zaterdag 25.08 WSV Baasrode
Scheldemarstocht
Gemeenteschool De Schakel
Molenberg 9, Dendermonde
5-9-12-16-21-30 km
van 07 tot 15 uur
Zaterdag 25.08 Zie artikel in Padstapperke ACG Geraardsbergen
Manneken-Pis Trail
De Doos
Onkerzelestraat 287, Onkerzele
35 km
Stipt om 8u30
ZONDAG 26.08 – Processie van Plaissance
Afspraak op het marktplein om 9u45 in clubkledij of trofeekledij
Zondag 26.08 Parel van het Pajottenland
Baljuwtochten
Gemeentelijk Trefcentrum Baljuwhuis
Kammeersweg 20, Galmaarden
4-6-9-12-16-21-25-28-35-42 km
van 07 tot 15 uur
Dinsdag 28.08 Les Trouvères Club de Marche
Marche des Aoûteux
Buvette FC Ellezelles
Rue de Renaix 45, Ellezelles
4-7-14-21 km
van 07 tot 15 uur
Woensdag 29.08 Florastappers Gent
Stropkestocht
Sterrenschool Sint-Paulus
Oudeheerweg 3, Sint-Denijs-Westrem
7-13-21 km
van 08 tot 15 uur
Zaterdag 01.09 Scheldestappers Zingem
Wandelen door Kruishoutem
Zaal Telex
Kerkhofweg, Kruishoutem
6-10-15-21-30 km
van 07 tot 15 uur
Zondag 02.09 De Vossen Buggenhout
Internationale Kwaktocht
Basisschool ‘t Sprinkhaantje
Collegestraat 1, Buggenhout
4-7-10-14-21 km
van 08 tot 15 uur
Zondag 02.09 Postiljon Merelbeke
Merelbeekse Wandeltocht
Gemeentehallen
Kloosterstraat 32, Merelbeke
6-9-12-15-18-24-30 km
van 07u30 tot 15 uur
Zondag 02.09 Les Sucriers de Brugelette
Marche de la Vallée de la Dendre
Salle Omnisports
Av Gabrielle Petit 3, Brugelette
4-8-12-20-30 km
van 07 tot 15 uur
Zaterdag 08.09 Hanske De Krijger Oudenaarde
Ename-tocht
Parochiezaal Ename
Paardenmarktstraat, Ename
7-10-14-18-21 km
van 07 tot 15 uur
Zondag 09.09 De Kadees Aalst
Ajuintocht
School De Horizon
Molenstraat 57, Aalst
6-10-15-18-24-30 km
van 07 tot 15 uur
Zondag 09.09 De Textieltrekkers Vichte
Prutsketochten
De Stringe
Ommersheimplein, Vichte
4-6-12-18-25-36-42 km
van 07 tot 15 uur
DINSDAG 11.09 – GROEPSWANDELING VOOR CLUBLEDEN
SAMENKOMST ‘t Platteland – Akrenbos 64 – Bever
Zie artikel over de dinsdagtochten
Woensdag 12.09 CSC Lierde
Midweektocht
Gemeentelijk Zaaltje Deftinge
Kruisstraat 1, Deftinge
6-12-18km
van 07u30 tot 15 uur
Zaterdag 15.09 Le Roitelet
Marche du Centre Culturel et Sportif
Centre Culturel et Sportif
Rue de la Liberté 23, Ladeuze
6-12-20-25-42-50 km
van 06u30 tot 15 uur
Zondag 16.09 De Randstappers
Kasseidorptocht
Zegelsemschool
Teirlinckstraat 22, Zegelsem
6-12-18-24 km
van 08 tot 15 uur
Zondag 16.09 Natuurvrienden Deinze
Canteclaermarsen
V.T.I.
Leon Declercqstraat 1, Deinze
6-12-18-24-32 km
van 06u30 tot 15 uur
Zondag 16.09 De IJsbrekers
Bevrijdingstocht
Centrum De Kouter
Middelkouter 10, Haaltert
5-10-13-20 km
van 06u15 tot 15 uur
Woensdag 19.09 Egmont Zottegem
Herdenkingstocht overleden leden
OC Leeuwergem
Gentse Steenweg 307, Leeuwergem
6-10-14-18-21 km
van 08 tot 17 uur
Zaterdag 22.09 Op Stap door Nukerke
Vlaamse Ardennentocht
Parochiezaal De Wante
Essestraat 1, Schorisse
4-7-11-15-22 km
van 07 tot 15 uur
Zaterdag 22.09 Verdigym Collines Flobecq
Marche de La Houppe
Parking Bus Geenens
Chaussée De Ninove, Flobecq
5-8-14-20 km
van 07 tot 15 uur
Zondag 23.09 AANRADER Levenslust vzw
Levenslustige wandeltocht
Sportzaal Levenslust vzw
Scheestraat 74, Sint-Martens-Lennik
7-14-21 km
Van 08 tot 13u30
Woensdag 26.09 Burchtstappers Herzele
Duivenboswandeling
Parochiezaal
Ransbeekstraat 3, Sint-Antelinks
3-6-10-14-18-22 km
van 08 tot 15 uur
Zaterdag 29.09 OOST-VLAAMSE BIERGORDEL Wsv Land van Rhode
Deliriumtocht
College Paters Jozefieten
Brusselsesteenweg 459, Melle
6-12-18-25-50 km
van 07 tot 15 uur
Zondag 30.09 ALLEN OP POST PRIORTOCHT Padstappers Geraardsbergen
NATUURRESERVATENTOCHT
Werkplaatsen Derito
Hasseltkouter 57, Ophasselt
7-10-14-18-22-26-32 km
van 07u30 tot 15 uur